VYSTUPUJÍCÍ

Archiv vystupujících 2023-04-18T19:29:13+00:00

Edna

Edna je performerka, riggerka, lektorka a v neposlední řadě organizátorka tematických akcí. Během uplynulých dvou let si její vázání získalo jedinečný a elegantní rukopis, v jejím stylu můžete spatřit kombinaci vtipu, nadsázky, humoru i bolesti a striktní a nekompromisní techniky. O její dovenosti při práci s provazem už se mluví i na evropské scéně, jako první Češka se dostala na zahraniční stage- spolu s Aneou Capaken vystupovaly na londýnském Boundu a na masterclass s japonským riggerem Renem Yagami v Paříži. Pokud vás zajímá aktuální dění, navštivte její shibari magazín

Web

Borg

Radek Borg je návštěvníkům českých fetish akcí velmi dobře znám a jako organizátora, performera nebo návštěvníka jej vídáme na drtivé většině shibari událostí. Jeho styl vázání kombinuje precizní smysl pro detail a hluboké emocionální spojení s partnerkou. Přesto, že velmi dbá na bezpečnost, i v těch náročných závěsech zůstává plně koncentrovaný na prožitek partnerky a od prvního okamžiku, kdy se jí dotkne provazem, až do úplného rozvázání, může pozorný divák vnímat důvěru, vzájemný soulad a respekt, který k sobě Radek Borg a jeho partnerka chovají. Na jeho webu www.borgbondage.cz se můžete dočíst aktuální novinky a prohlédnout si fotogalerii z jeho početných vystoupení.

Web

Nicolas Yoroï

Yoroi Nicolas je francouzský rigger, který strávil podstatnou část života v Asii. V Thajsku studoval masáž, v Japonsku se mnoho let věnoval studiu Aikida a když náhodou objevil krásy shibari, začal se věnovat bondáži. Díky jeho zkušenostem posbíraných na cestách značně vybočuje z řad ostatních evropských riggerů a směle kombinuje západní přístup k shibari s klasickým vázáním tradičních japonských mistrů. Jeho pohyby jsou úsporné, lehké jako vánek a aniž by dával najevo sebemenší námahu, dokáže partnerku snadno a lehce svázat do skutečně obtížných figur za použití minimálního počtu provazů. Ačkoliv samozřejmě dbá na estetiku a bezpečnost, jeho vázání se zaměřuje především na emocionální soulad a hluboký vnitřní prožitek partnerky zprostředkovaný vybroušenou tradiční technikou. V současné době žije v Bruselu, kde se aktivně podílí na organizasi shibari akcí, o jeho aktuálních plánech a událostech se můžete dočíst na jeho webu.

Web

Bugtcher

Bugtcher patří mezi mediálně známé performery a jeho specializací je hook suspension, play piercing a podobně laděné hrátky, avšak když dojde na umění japonské bondáže, odhalí divákům svou něžnější tvář. Při práci s provazem je jasně znát, že každým centimetrem jeho juty prostupuje dominance, ale že se nechá vést intuicí a nesoustředí se na bezduché opakování naučených prvků. Jeho show je dialogem mezi mužským a ženským elementem, bez násilí, ale s pádnými argumenty přenesenými především provazem. Bugtcher se nesoustředí na komplikované závěsy s krkolomnými změnami poloh, váže figury, které divák snadno mylně definuje jako snadné, ale váže je s velkým důrazem na převahu, kterou ve vztahu k modelce má.

Barkas

Barkas je nejen remomovaným riggerem, ale také učitelem a jeho Shibari Dojo Vienna je jedním ze čtyř míst na světě, které dostalo licenci pro výuku Osada Ryu, tradičního japonského vázání. Sám Barkas se ale nenechává svazovat konvencemi a v jeho způsobu práce s provazem sice nalezneme mnoho tradičních prvků, ale nebojí se je kombinovat s prvky z bojových umění. V uplynulých letech vyvinul vlastní a značně osobitý styl svazování, jeho učitel Osada Steve tento styl nazval Ranboo. Tento směr vyniká dynamikou, rychlostí, tou správnou vzdáleností ve správnou dobu a jak Barkas sám říká, špetkou násilí. Ovšem i přes rychlost a vzálenost, které se při vázání často mění, je Barkas plně soustředěný na svou partnerku a ani ona neztrácí kontakt s riggerem. Barkas je velmi aktivní na vídeňské shibari scéně, organizuje mezinárodní workshopy i vystoupení a pokud vás zajímají aktuality a novinky z Vídně, navštivte jeho web.

Web

Nawasabi

Nawasabi je nenápadný chlapík, ale jen do okamžiku, než se v jeho rukou objeví provazy. Tento německý rigger je známý pro dynamiku a dokonalou souhru s partnerkou, váže rychle, precizně a kdykoliv se do vázání pustí, pohltí do děje všechny přihlížející. Studoval v Japonsku u mnoha legendárních mistrů a v současné době se kromě vystupování věnuje také výuce. Pokud se o něm chcete dozvědět více, přečtěte si rozhovor, který s ním udělala Edna.

Web

Riccardo Wildties

Ricardo Wildties je jedním z největších jmen světové shibari scény. BDSM se začal věnovat v roce 2010 a o dva roky později objevil práci Akira Naky. Pod jeho vedením pak Riccardo studoval a vyučoval jeho styl vázání po světě. V součastnosti cestuje jako lektor a vystupující po celém světě, mimo jiné se stal prvním nejaponským hostem na privátní události Akiry Naky v japonsku. Se svojí dlouholetou partnerkou RedSabbath ukazuje divákům sadistický způsob vázání, co kombinuje jak moderní techniky, tak prvky tradičního stylu ze samého počátku shibari vázání.

Web

Gestalta

Londýnská světoběžnice, modelka, riggerka, fotografka, lektorka, organizátorka shibari akcí, milovnice umění. Shibari prochází všemi sférami jejího života a vázání se věnuje ve všech možných formách a polohách, nicméně v současné době je k vidění nejčastěji v roli riggerky. Díky neutichající vášni pro provazy a uměleckému duchu je v jejím způsobu vázání vždy přítomný svěží úhel pohledu, ráda kombinuje zažité věci s novými nápady, nebojí se experimentovat s děním na pódiu. Důležitou roli hrají při jejím vázání i emoce- blízkost k člověku, kterého váže, je zřejmá na první pohled i méně znalému divákovi.

Web

Vlada

Nenápadná dáma a usměvavý plešatý chlapík, dvojice, kterou když potkáte na ulici, těžko byste do nich řekli, čemu se ve volných chvílích věnují. Přesto patří Vlada s Falcem mezi respektované shibari páry, a to nejen doma v Rusku, ale napříč celou Evropou. Díky jejich společnému nadšení pro extrémní bondáž, pro exhibici a pro krásu těla podtrženou provazem si Vlada vytříbila nezaměnitelný styl vázání, ve kterém divák spatří vášnivé podrobení muže v provazech kombinované se štiplavou špetkou bolesti. Falco je proslulý pro svou odvahu a sílu v provazech a pro neuvěřitelnou flexibilitu při vázání, díky kterým se stal živoucí legendou mezi vázanými muži. Kromě vystupování společně organizují shibari festivaly a vyučují na workshopech, pokud vás zajímá více informací o Vladě a jejím stylu vázání, mùžete si zde přečíst rozhovor, který s ní Edna sepsala.

Kokosblau

Zajímalo vás někdy, co se asi honí hlavou vázanému člověku? Pátá show na Rope Spiritu vám umožní si to představit – nejedná se o klasické představení, ale o zážitek kombinující okamžité tělesné reakce, vědu a japonskou bondáž. Německý rigger Kokosblau a jeho partnerka Lisa společně zpracovali tento projekt, v rámci kterého jsou mozkové vlny modelky sledované elektrodami a převedeny do matematických světelných vzorců. Tyto vzorce mění tvar, strukturu a barvu na základě aktivity Lisiny mysli. V praxi to znamená, že zatímco Kokosblau a Lisa vážou, na plátno za nimi se promítá kaleidoskopická reflexe, ve které diváci mohou spatřit okamžité reakce na ono právě probíhající vázání. Před samotnou show Kokosblau krátce vysvětlí, co přesně znamenají barvy, tvary a struktury jednotlivých obrazců tak, aby divák snadno vizuál rozklíčoval. Zní to složitě? Výsledný celek je dechberoucí.

LahTnor

Dalším vystupujícím je švédský viking Lahtnor. Způsob, kterým váže, se může z dálky jevit jako mírně chaotický, ale tento charismatický mladík má neuvěřitelný talent pro rytmus. V jeho vázání divák najde dokonale vyvážené jak sdílené a upřímné emoce mezi ním a jeho partnerkou, tak opravdovou dávku nadsázky a vtipu, společně s neotřelým způsobem práce s provazem. Lahtnorova show nabízí podívanou, která je na míle vzdálená rádobyseriozním riggerům a diváci se mohou těšit na kombinaci moderního shibari s rytmickým tancem.

Web

Amaury Grisel

Každý, kdo byť jedním okem sleduje shibari scénu v Evropě, určitě zná fotografie Amauryho Grisela. Jeho fotografický rukopis je nezaměnitelný, rád pracuje se světlem a s kontrasty a v jeho práci je jasně vidět obrovská vášeň a láska k ženám i k provazům. Kromě fotografování se věnuje i vázání samotnému, pravidelně se účastní akcí nejen v doma v Paříži, ale vystupuje také na mezinárodních festivalech v zahraničí. Ve způsobu, jakým váže, je patrný vliv Naka Ryu, ale Amaury nelpí na ortodoxním škatulkování a rád kombinuje různé techniky.

Web

Tumblr

Benoit

Benoit je vystupující, jemuž není cizí provaz ani z jedné strany. Se svojí partnerkou May Dosem v Praze předvedli rovnou dvě vystoupení, kdy se oba vystřídali v pozicích vázajícího a vázaného. Na domácí scéně se oba věnují organizaci v pařižské shibari komunitě ve slavném Place des Cordes.

Web

May Dosem

May Dosem je velké jméno na shibari scéně, zejména pro ženy co vážou. I když občas vystupuje i jako modelka, ale rozhodně dokáže zastat i roli vázajícího. May váže smyslným a sadistickým způsobem a intimita, které vzniká v jejích provazech je vnímatelná i diváky. Na domácí scéně v Paříži organizuje události pro slavný Place des Cordes.

Tumblr

Frater

Host, který přijel s partnerkou na Rope Spirit až z Ruska. Velice dynamická show, při které se tajil dech ukázala naživo lidem, že kinbaku není jenom o komunikaci nebo bolesti, ale nejdůležitěji ze všeho o důvěře. Frater navíc přivezl i styl vázání, které zdejší publikum nevídá částo. Fyzicky náročné pozice, do kterých svoji parnerku Manako zavěšuje a o nic lehčí přechody mezi nimi z celého jejich vystoupení udělali nezapomenutelnou show.

Andrea Ropes

Andrea Ropes je jméno, co je sotva potřeba představovat na světové scéně. Shibari poprvé objevil, když uviděl fotky svázaných žen, které dovezl jeho kamarád z japonska. Začala tak jeho cesta studenta provazů, na které se potkal a učil od nejlepších riggerů z celého světa. Andreův styl vázání je laťka technické dokonalosti, nevyhýbá se složitým přechodů a komplikovaným závěsům, zároveň ale nezanedbává estetickou stránku shibari. Od roku 2015 se shibari věnuje profesionálně jako lektor a vystupující, v domácí Bologne spoluvlastní a organizuje události pro BDSM Bologna Project.

Web

SkinnyRedhead

Pionýrka self suspension, modelka, cestovatelka. Skinny Redhead předvádí show po celém světě, které posouvají hranice vystupování za nastavené limity. Ať už se na laně houpe dvacet metrů nad zemí, nebo tančí na otevřených nožích, vždycky najde způsob, jak ukázat lidem, co ještě neviděli. Kromě shibari vystoupení je členkou FuelGirls, skupiny ženských performerek specializujících se na na andrenalinová vystoupení, místo provazů jí můžete občas vidět žonglovat s ohněm, nebo létat na trapézách.

Stéphane Arnoux

Stéphane se k provazům, dostal skoro jako slepý k houslím. Jako hudebník se zájmem o bdsm vystupoval jako hudební doprovod v pařížském Place des Cordes ke kinbaku vystoupení. Jeho vlastní zájem o provazovou bondáž začal záhy potom, studoval se světoznámými riggery, jako Docvale, Kasumi Hourai nebo Cyril Grillon. V součastné době je jeho styl vázání ovlivněn Akira Nakou,  zajímá se hodně o mentální aspekt vázání. Stéphane je i fotograf a filmař, jeho fotky si můžete prohlédnout na jeho tumblru.

Web

Tumblr

Lello Li

První návštěvníci Rope Spiritu si Lello Li pamatují jako modelku, která vystupovala s Nicolasem Yoroïem. Lello se po třech letech vrací před naše publikum, tentokrát ale jako rigger. I když je její styl vázání velmi inspirovaný roky vázání s Nicolasem, zároveň je ale i velmi osobitý a upřímný. Lello vytváří při vázání intimní atmosféru, do které ale zve všechny přihlížející, aby nahlíželi na probíhající děj. I když jako modelka vystupovala na většině světových stagí, Rope Spirit IIV. je její debut vystupování jako riggerky.

Noirot

Rope Spirit IIV. je debut i pro českého riggera  Noirota. Se partnerkou Kameko Epitaph, předvedli dynamickou show, kombinovanou se self suspension. V jejich vystoupení jsou patrné zkušenosti, které získal jako hudebník, ale hlavně vztah, který mají s Kameko a který pokračuje i mimo stage a provazy.  Noirot je pro některé návštěvníky známá tvář jako technik pro Rope Spirit.

Billie Rose

Billie Rose, spolu se svojí partnerkou Kitty Rea, stojí z většiny za vznikem shibari komunity v Rumunsku. Jejich způsob vázání odráží tradiční shibari estetiku, ale kombinují jí spolu s prvky, které publikum většinou nemá možnosti vidět.

Ardent

Ardent je pro návštěvníky českých akcí už známá tvář.  Shibari poznal v roce 2014, jeho vázání je dynamické, kontaktní, založené na výrazných fyzických vjemech a D/s atmosféře. Střídá drsné zacházení s něhou a pohrdání s vášní. Má rád drama i legraci. Jeho vázání nemá žádný dopředu propracovaný plán,váže podle nálady a soustředí se primárně na sebe a svou partnerku, diváci hrají v jeho práci s provazem až sekundární roli.

Justin Rvt

Vskutku neobyčejnou show předvedla francouzská dvojice Justin Rvt a Gwen Shi. Justin váže velmi kreativním a neobvyklým způsobem, velkou část jeho techniky zpracoval sám, díky jeho zvídavosti a touze posouvat hranice dál. Mimo to i Justin vede Lyonskou pobočku proslulého Place des Cordes.

Kirigami

Poslední show večera bylo vystoupení Kirigamiho a Marty. Tato dvojice je velmi známá nejen doma v Itálii, ale napříč celou Evropou, kromě vystupování se intenzivně věnují i výuce vázání. Kirigami oplývá velkou dávkou empatie, kterou využívá k důmyslnému vázání a smyslnému trápení pomocí provazu a divákům se prostřednictvím jeho performance pootevřou dvířka do světa bondáže, kde prim hraje intimita, intenzivní emoce, bolest a vysoká úroveň estetiky.

Sandro Esse

Sandro a Maiko vázali s mnoha lektory, než našli Ricarda Wildties a objevili kouzlo tradiční semenawy. Díky tomu našli cestu k vyjádření jejich vzájemného vztahu v provazech i v životě, který vám předvedou na podiu.

Goldie Sunshine

Goldie Sunshine a její partner Daniel Rope potěší všechny, kteří ocení ženy vázající muže. Světem cestující pár performerů na podiu předvede dynamickou show, plnou vášně a také estetiky.

Video

Nawahugo

Nawahugo se se shibari poprvé setkal jako divák na Rope Spiritu a okouzlení bylo natolik silné, že krátce nato začal sám vázat. Studiu bondáže se v uplynulých letech věnoval (a stále věnuje) velmi intenzivně, největší zalíbení našel ve vázání v duchu Naka Ryu. Rád pracuje s emocemi a bolestí, ale v provazech hledá také krásu svázaného ženského těla. Jeho partnerka Lusa je velmi aktivní na bratislavské shibari scéně a to jako riggerka i modelka. Návštěvníci Rope Spiritu se budou moci těšit na show, která v jejich podání nabídne intimní a velmi intenzivní podívanou.

Red Lily

Italská riggerka Red Lily do svého vázání promítá nejen zajímavou estetiku, ale především ryzí ženskost a kouzlo svádění. Ráda hledá nové způsoby, jak vyjádřit hloubku emocí, které v ní a jejím partnerovi shibari vyvolává – bondáž pro ni není jen otázkou těla, ale především duše. Diváci budou mít na Rope Spiritu příležitost vychutnat si svěží dynamiku, která mezi Red Lily a jejím modelem funguje.
Je velmi aktivní na mezinárodní scéně, organizuje velké množství akcí, vyučuje vázání, vystupuje, na kontě má také jednu knihu o vázání.

Video

Na XIV. Rope Spiritu vystoupili

Bugtcher & Chupsinek

Andrea Ropes & Chiara Fenice

Edna & Nela

Nikoleta & Val

Vik & Eira

Na XIII. Rope Spiritu vystoupili

Felix & Saara

Edna & Nela

Noirot & Cat.rhin

Kaord & Kye